Klub Biznesu Silesia

kbs-logo

GRUPA SILESIA

PARTNERSTWO PUBLICZNO PRYWATNE

AKTUALNOŚCI

PKB Silesia & Tesko Steel

Dziś z dumą przedstawiamy Wam owoc naszych ostatnich działań – nowego partnera PKB Silesia – firmę Tesko Steel.

Tesko Steel to mocny partner i firma z branży stalowej posiadająca jeden z najnowocześniejszych i największych parków maszynowych w Europie. Historia firmy sięga 1996 roku, kiedy w Knurowie rozpoczęła swoją działalność spółka „Tesko” Hurtownia Wyrobów Hutniczych.

Obecnie firma posiada stalowe centrum serwisowe, które świadczy usługi z zakresu: cięcia poprzecznego oraz cięcia wzdłużnego i produkcji blach i taśm gorącowalcowanych, zimnowalcowanych, ocynkowanych aluminiowych i miedzianych w bardzo szerokim zakresie asortymentowym dopasowanym do wymagań klienta. Spółka dysponuje sześcioma prototypowymi liniami produkcyjnymi , gdzie jako jedyni w Europie są producentami blach z kręgów do grubości 25 mm!

Tesko Steel to także wspomniana wcześniej hurtownia wyrobów hutniczych. W jej ofercie znajdują się:

  • Materiały ciągnione,
  • Rury,
  • Profile zamknięte,
  • Blachy grubegorącowalcowane,
  • Inne wyroby hutnicze.

Tesko Steel posiada w swojej ofercie produkty najwyższej jakości, które są produkowane na sześciu liniach produkcyjnych o najwyższych parametrach technicznych i najbardziej zaawansowanych technologicznie oraz poprzez staranny dobór dostawców. Firma współpracuje z najlepszymi dostawcami i producentami stali na całym świecie m.in.: Hyundai Steel Korea Płd., USS Koszyce Slovakia, Arvedi Italia, Liberty Steel Wielka Brytania, ArcelorMittal Poland, Posco Korea Płd., Slazgitter Sthalhandel Niemcy i wielu innych.

Na tym nie koniec! Przedsiębiorstwo posiada również własną bazę transportową w Rybniku, która działa pod nazwą Tesko Steel Logistics sp. z o.o. Świadczy ona usługi spedycyjno-logistyczne i dysponuje ponad 80-cioma zestawami z ultralekkimi naczepami mogącymi przewozić ładunki do 27 ton.

Tesko Steel stawia na ciągły rozwój. Dlatego wciąż modernizuje część magazynową jak i rozszerza swoją kadrę specjalistów, gwarantuje to najwyższy poziom obsługi i profesjonalne doradztwo techniczne w zakresie oferowanych materiałów. Firma uzyskała certyfikat zgodności Systemu Zarządzania Jakością zgodnie z PN-EN ISO 9001:2000. Jest też laureatem licznych nagród min. in. Gazeli Biznesu oraz Diamentów przyznawanych przez prestiżowy magazyn Forbes.

GALERIA