Klub Biznesu Silesia

AKTUALNOŚCI

PKB Silesia & Bielskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego S.A.

Rok rozpoczynamy mocnym akcentem przedstawiając nowego partnera PKB Silesia a jest nim: BPBP S.A.

Bielskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego S.A. – firma z 70-letnią tradycją – to największe przedsiębiorstwo w tej branży na Podbeskidziu, cenione w kraju i za granicą.

Realizuje kompleksowo zadania inwestycyjne w generalnym wykonawstwie oraz prowadzi działalność w zakresie produkcji konstrukcji stalowych, a także w usługach transportowych i sprzętowych.

Świadczy również usługi badań diagnostycznych pojazdów. Firma oferuje pełny zakres usług budowlanych, począwszy od projektu aż po realizację pod klucz, występując w roli generalnego wykonawcy bądź wykonawcy części robót budowlano- -instalacyjnych w obszarach budownictwa przemysłowego, ogólnego, mieszkaniowego, ekologicznego oraz infrastruktury technicznej. Z myślą o stabilności i bezpieczeństwie firmy utworzono oddział zagraniczny Spółki w Mladá Boleslav w Czechach. Ugruntowana pozycja na rynku nie tylko polskim, ale również od ćwierćwiecza na rynku czeskim jest ważnym strategicznym punktem funkcjonowania przedsiębiorstwa. W ostatnich latach Bielskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego S.A. wykonało szereg ważnych inwestycji w Bielsku-Białej, m.in. takich jak Stadion Miejski, Zakład Gospodarki Odpadami, nowoczesny gmach Komendy Miejskiej Policji oraz innych inwestycji dla firm i instytucji publicznych. Ostatnio firma prowadziła i prowadzi liczne inwestycje mieszkaniowe, a także biurowe i hotelowe na terenie Śląska. Specjalnością firmy jest również budowa i modernizacja otwartych i krytych basenów (m.in. w Bielsku-Białej, Goczałkowicach, Czechowicach-Dziedzicach, Oświęcimiu czy Andrychowie) oraz placówek oświatowych zrealizowanych w całym obszarze Podbeskidzia. Domeną Bielskiej „Przemysłówki” jest realizowanie przedsięwzięć dla przemysłu. Firma z powodzeniem brała udział w rozbudowie elektrowni ( Bielsko-Biała, Miasto Tychy, Miasto Jaworzno, Będzin, Konin), zakładów chemicznych w Oświęcimiu oraz licznych hal produkcyjnych i magazynowych na terenie południowej Polski. Wśród licznych czeskich inwestycji wizytówką Spółki jest kompleks zbudowany dla Skody oraz osiedle mieszkaniowe „Posejdon” w MladáBoleslav.cz a także budynki pasywne w Pradze. Firma systematycznie angażuje się również w inwestycje o charakterze ekologicznym. Są to głównie oczyszczalnie ścieków (m.in. w miejscowościach Czechowice Dziedzice, Miasto Żywiec, Miasto Turek ) i zakłady utylizacji odpadów ( Bielsko-Biała i Prażuchach Nowych k. Kalisza). Obecnie spółka prowadzi inwestycje także poza granicami Bielska-Białej i województwa śląskiego, tj. w województwach małopolskim (Skawina, Andrychów) i wielkopolskim (Konin, Turek). Spółka świadczy usługi najwyższej jakości, dbając o pełną satysfakcję klienta, zapewnienie rzetelności, terminowości i optymalnej ceny. Gwarancją jakości jest wdrażanie do produkcji najnowocześniejszych materiałów i technologii oraz działanie w oparciu o międzynarodowe normy – obowiązujące w biznesie certyfikaty systemów zarządzania jakością ISO 9001, ISO 14001 czy też polską normę dotyczącą bezpieczeństwa i higieny pracy PN 18001.

GALERIA